11.04.2018

Wizyta grupy uczniów 3 klasy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńca w IHAR-PIB

Celem tej wizyty była zapoznanie się polową oceną przezimowania roślin uprawnych.

W ramach tej wizyty zaplanowano wygłoszenie referatu pt. „Zimowanie roślin uprawnych i ocena stanu ich przezimowania w warunkach polowych” oraz przeprowadzenie lustracji  doświadczeń polowych z pszenicą, pszenżytem, jęczmieniem i owsem ozimym i dokonanie oceny stanu ich przezimowania.

Ze stanem ozimin zapoznali uczniów: Pani Ewa Bednarczyk, dr Bogusław Łapiński i dr Tomasz Góral.

Ze względu na dobry stan ozimin w br. z oceną stanu przezimowania uczniowie zostali zapoznani na podstawie wyników lat poprzednich w 2 wystąpieniach, które wygłosili pan Prof. dr hab. Edward Arseniuk oraz Pan dr Tadeusz Śmiałowski.

Program wizyty