Strona główna > Aktualności

archiwum aktualnościAktualności

powrót

14.06.2018

Zaproszenie na 21. Konferencję Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka

http://www.eapr2020.pl/gb/

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i z ogromną przyjemnością zapraszam na 21. Konferencję Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka (European Association for the Potato Research, EAPR). Konferencja ta odbywa się co trzy lata, w różnych krajach Europy od 1960 roku. Po raz drugi odbędzie się w Polsce, w Warszawie – mieście o bogatej historii, kulturze i naukowej tradycji.

Polska jest krajem miłośników ziemniaka o dużym spożyciu per capita i czwartym największym producentem ziemniaka w Unii Europejskiej. Główny organizator Konferencji, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy (IHAR-PIB) jest największą polska jednostką badawczą działającą w zakresie ulepszania roślin uprawnych, biotechnologii, ochrony i doskonalenia zasobów genowych. IHAR-PIB został założony w 1951 roku, by prowadzić badania nad hodowlą i nasiennictwem głównych roślin uprawnych, wśród których ziemniak zajmuje poczesne miejsce.

Planujemy przygotować inspirujący program Konferencji, który pozwoli zgromadzić szerokie i zróżnicowane grono uczestników z całego świata. Celem konferencji jest poruszenie wszystkich istotnych tematów związanych z ziemniakiem od badań podstawowych i stosowanych, hodowli, doradztwa i aplikacji nowych technologii, do aspektów technicznych i ekonomicznych produkcji, przechowywania i przetwórstwa ziemniaka. Mamy nadzieję, że podczas Konferencji naukowcy znajdą nowe pytania i wyzwania, zaś  przedstawiciele  przemysłu zapoznają się z najnowszymi odkryciami naukowymi.  Pragniemy,  aby  nasza Konferencja stworzyła szeroką platformę do wymiany idei oraz inspirowała nowe projekty i współprace.

Konferencja odbędzie się w Hilton Warsaw Hotel And Convention Centre, w samym sercu miasta, z doskonałym dostępem do wszystkich środków transportu, jak również do licznych atrakcji turystycznych, muzeów i Starego Miasta. W ramach Konferencji będą miały miejsce wydarzenia towarzyskie i wycieczki, które będą łączyć tematykę związaną z ziemniakiem z kulturą i sztuką.

Zapraszam do Warszawy w roku 2020!

Jadwiga Śliwka

Przewodnicząca EAPR

powrót
design by VENTI