Strona główna > Aktualności

archiwum aktualnościAktualności

powrót

14.10.2019

IHAR-PIB na Międzynarodowych Targach POLAGRA FOOD w Poznaniu

W dniach 30.09-3.10 2019r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD. Targi uroczyście otworzył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

W wystawie czynnie uczestniczył Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – PIB. W organizację naszego stoiska były zaangażowane 2 jednostki Instytutu: Zakład Genetyki i Hodowli Roślin Oleistych IHAR-PIB z Poznania i Zakład Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka z Bonina.

Stoisko IHAR-PIB odwiedziło wielu gości, między innymi: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski; Dyrektor Departamentu Doradztwa i Nauki MRiRW Piotr Łysoń, liczni producenci żywności, rolnicy, nauczyciele wraz z uczniami szkół rolniczych i gastronomicznych.

W trakcie targów udzielano informacji na temat najnowszych badań w kierunku uzyskania odmian rzepaku ozimego o wysokiej jakości oleju i paszy białkowej.

Prezentowano oraz udostępniano materiały promocyjne dotyczące odmian wytworzonych w IHAR – PIB w Poznaniu między innymi: rzepaku ozimego Polka, gorczycy białej Bamberka i Warta oraz lnu oleistego Szafir, Oliwin i Jantarol.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentowana przez Zakład Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka z Bonina ekspozycja odmian ziemniaka o różnym typie wykorzystania oraz liczna kolekcja genotypów ziemniaka in vitro zgromadzonych i utrzymywanych w Banku Genów.

IHAR-PIB reprezentowali:

  • prof. dr hab. Iwona Bartkowiak - Broda – Kierownik Oddziału Poznań IHAR-PIB
  • dr hab. Stanisław Spasibionek – ZGiHRO Poznań
  • dr hab. Alina Liersch – ZGiHRO Poznań
  • dr hab. Katarzyna Mikołajczyk – ZGiHRO Poznań
  • mgr Magdalena Walkowiak – ZGiHRO Poznań
  • dr hab. WłodzimierzPrzewodowski– ZNiOZ Bonin
  • mgr Dorota Michałowska – ZNiOZ Bonin

powrót
design by VENTI