26.11.2020

Z żalem zawiadamiamy, że 7 listopada 2020 roku zmarł w wieku 68 lat Andrzej CZAPLICKI

Andrzej CZAPLICKI

doktor nauk rolniczych
Cichy, skromny, życzliwy i zawsze przyjazny ludziom.

ŚP. Andrzej Czaplicki urodził się w Warszawie, absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Był w czasie studiów przewodniczącym Rady Wydziałowej ZSP. Pracę zawodową, po odbyciu obowiązkowej służby wojskowej,  podjął w 1978 roku w Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pracowni Bakteriologii i Serologii w Warszawie Praga-Południe. W latach 1978-1980 pracował w Katedrze Taksonomii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego prowadząc, pod kierunkiem Profesora Andrzeja Batko, prace z zakresu chemotaksonomii grzybów wodnych z rodzajów Saprolegiani i Achlya. Rozpoczęte w kraju badania naukowe kontynuował  na studiach doktoranckich w Moskiewskim Uniwersytecie im. M.W. Łomonosowa w Zakładzie Biochemii Ewolucyjnej i Katedrze Roślin Niższych.

ŚP. Andrzej Czaplicki w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowym Instytucie Badawczym w Radzikowie pracował w Zakładzie Biotechnologii i Cytogenetyki Roślin od maja 1987 roku, ponad 33 lata. Zajmował się badaniem morfogenezy zbóż
i dystansu genetycznego na rzecz hodowli roślin.

Zmarły śp. Andrzej Czaplicki  był do ostatnich dni oddany pracy zawodowej. Znaliśmy Go jako sympatycznego, życzliwego wszystkim Kolegę i takim pozostanie w naszej pamięci.

Żegnamy Go z wielkim żalem.
Rodzinie serdeczne wyrazy współczucia składają

Pracownicy Zakładu Biotechnologii i Cytogenetyki Roślin
Przyjaciele,  Koleżanki i  Koledzy

Msza św. pogrzebowa odbyła się  19 listopada 2020 r. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Falenicy.
Śp. Andrzej Czaplicki został pochowany na cmentarzu miejscowym w Aleksandrowie.