Strona główna > Aktualności

archiwum aktualnościAktualności

powrót

26.11.2020

Z żalem zawiadamiamy, że 11 listopada 2020 r. zmarła w wieku 79 lat Krystyna MLOSEK

KRYSTYNA  MLOSEK
z d. KASPRZAK

ŚP. Krystyna Mlosek urodziła się w Sochaczewie, absolwentka Technikum Rolniczego w Sochaczewie. W Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowym Instytucie Badawczym w Radzikowie pracowała od sierpnia 1962 roku do listopada 1986 roku, ponad 24 lata. Pierwszym miejscem pracy była Pracownia Ekologii i Fenologii w Stacji Hodowlano-Badawczej IHAR w Radzikowie. Po ukończeniu obowiązkowego stażu i zdaniu egzaminu z hodowli, ekologii i fenologii roślin przeszła do pracy w ówczesnym Zakładzie Krajowych Zasobów Genowych (obecnie Krajowe Centrum Roślinnych Zasobów Genowych). Z Instytutu odeszła do pracy we własnym gospodarstwie.

ŚP. Krystyna Mlosek pracowała na stanowiskach technika i starszego technika z zainteresowaniem i zamiłowaniem wykonywała prace związane z badaniami naukowymi w zakresie hodowli roślin.  Była miłą osobą, życzliwą wszystkim.      

Żegnamy Ją  z wielkim żalem.
Córce oraz Rodzinie serdeczne wyrazy współczucia składają 

Dyrektor i Pracownicy Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin|
– Państwowy Instytut Badawczy w Radzikowie

Msza św. pogrzebowa odbyła się 19 listopada 2020 r. o godz. 13.00 w kościele Wniebowzięcia N.M.P. w Rokitnie. Prochy Zmarłej złożono do grobu rodzinnego na cmentarzu miejscowym.

powrót
design by VENTI