07.12.2021

Z żalem zawiadamiamy, że 06 grudnia 2021 r. zmarła w wieku 73 lat Danuta Radziejewska

Z żalem zawiadamiamy, że 06 grudnia 2021 r. zmarła w wieku 73 lat

Danuta RADZIEJEWSKA

Śp. Danuta RADZIEJEWSKA urodziła się w miejscowości Antonin pow. wysokomazowiecki. Po ukończeniu szkoły podstawowej oraz Szkoły Przysposobienia Rolniczego, w 1966 roku rozpoczęła pracę w Zakładzie Doświadczalnym Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie, gdzie pracowała do 1972 roku przy uprawie kwiatów w szklarni oraz na poletkach doświadczalnych. W Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowym Instytucie Badawczym w Radzikowie pracowała ponad 37 lat, od stycznia 1973 roku do grudnia 2009 roku.
Jej miejscem pracy w Instytucie był Zakład Nasiennictwa i Nasionoznawstwa, Pracownia Oceny Wartości Siewnej i Nasionoznawstwa. Wykonywała prace techniczne związane kiełkowaniem nasion polegające m.in. na: przygotowaniu podłoża, ocenie  energii i zdolności kiełkowania nasion, klasyfikacji i ocenie wigoru nasion i siewek, rejestracji i opisu wyników badań, a także prowadzenie od strony technicznej szkoleń dla pracowników innych placówek w kraju.
Śp. Danuta Radziejewska, mając opinię dobrego, wzorowego pracownika, została przez dyrektora Instytutu, skierowana w 1975 roku do Technikum Rolniczego w Pszczelinie na naukę w systemie zaocznym. Technikum ukończyła w 1979 roku, co  pozwoliło Jej na awans na stanowiska technika i starszego technika.
Śp. Danuta Radziejewska z pełnym zaangażowaniem i sumiennie wykonywała powierzane obowiązki. Była życzliwą, sympatyczną, koleżanką i współpracownikiem o wielkiej życzliwości wobec innych. Taką pozostanie w naszej pamięci. Żegnamy Ją z wielkim żalem.

Rodzinie serdeczne wyrazy współczucia składają
Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy
z Zakładu Nasiennictwa i Nasionoznawstwa

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie 15 grudnia 2021 r. o godz. 11.00 w Kościele św. Trójcy w Błoniu, po której nastąpi wyprowadzenie na cm. miejscowy w Błoniu.