10 maja 2024

Z żalem zawiadamiamy, że 3 maja 2024 roku zmarła w wieku 61 lat Małgorzata SIEMIĄTKOWSKA

emerytowany pracownik Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Radzikowie

Śp. Małgorzata Siemiątkowska, absolwentka Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Technikum Ogrodniczego pracę zawodową rozpoczęła w styczniu 1981 roku w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie, gdzie pracowała ponad 43 lata, do czasu przejścia na emeryturę w lutym 2024 roku. W 1982 roku ukończyła Technikum Ogrodnicze w Błoniu uzyskując, na podstawie egzaminów i pracy dyplomowej pt. „Kolekcja nasion roślin jednorocznych i dwuletnich, opis botaniczny i warunki uprawy” - tytuł technika ogrodnika. Jej miejscem pracy były wewnętrzne komórki organizacyjne Instytutu: Dział Hodowlano-Doświadczalny (1981-1990), Zakład Kultur Tkankowych (1990-1996) Zakład Traw, Roślin Motylkowatych i Energetycznych, Pracownia Traw Pastewnych i Roślin Motylkowatych (1996-2021) oraz Zakład Biochemii i Biotechnologii (2022-2024). Do Jej obowiązków zawodowych należały m.in. prace techniczne związane z zakładaniem doświadczeń i wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych, wykonywanie krzyżowań i zapyleń wsobnych roślin, obserwacje, opisy doświadczeń, siewy, zbiory, omłoty roślin z poletek doświadczalnych traw, roślin motylkowatych i energetycznych, obsługa urządzeń technicznych.

Jej wiedza, doświadczenie oraz rzetelna i sumienna postawa w pracy na stanowiskach technika i starszego technika dawała zawsze gwarancję właściwej realizacji powierzonych zadań.

Śp. Małgorzata Siemiątkowska była życzliwą, sympatyczną, koleżanką o wielkiej życzliwości wobec innych.

Taką pozostanie w naszej pamięci.

Żegnając śp. Małgorzatę Siemiątkowską – Dzieciom z Rodzinami i pozostałej Rodzinie serdeczne wyrazy współczucia, składają

Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 8 maja 2024 r. o godz. 11.00 w kościele św. Trójcy w Błoniu, po czym wyprowadzenie na cm. miejscowy.