Kontakt: wydawnictwo@ihar.edu.pl
„Biuletyn Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin”
Czasopismo otrzymało 20 punktów zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31 lipca 2019 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.
Cel i zakres tematyczny czasopisma
ISSN: 0373-7837
E-ISSN: 2657-8913
Czasopismo „Biuletyn Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin” publikowane jest od 1951 roku. Od 2016r. publikuje w cyklu półrocznym artykuły naukowe, artykuły wdrożeniowe oraz materiały konferencyjne z zakresu doskonalenia i ochrona upraw rolniczych, biotechnologii, ochrony zasobów genowych i rozwoju roślin rolniczych. Czasopismo powstało z myślą o wspieraniu pracowników naukowych, hodowców roślin, służb doradczych, działaczy izb rolniczych, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, producentów rolnych i związków producentów, producentów i dystrybutorów materiału nasiennego, nauczycieli szkół rolniczych, pasjonatów nauki i hodowli.
Artykuły publikowane są w języku polskim i angielskim.
„WYKAZ CZASOPISM NAUKOWYCH I RECENZOWANYCH MATERIAŁÓW Z KONFERENCJI MIĘDZYNARODOWYCH”
Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31 lipca 2019 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych czasopismo „Biuletyn Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin” Wydawnictwa IHAR-PIB znalazły się w na 27786 pozycji „Wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych”, otrzymało 20 punktów.
PROGRAM „WSPARCIE DLA CZASOPISM NAUKOWYCH”
W roku 2019 na mocy rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 r. w sprawie pomocy de minimis w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych” (Dz. U. poz. 1832 i 2198) czasopismo „Biuletyn Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin” zostało objęte finansowaniem zgodnie z umową nr 85/wcn/2019/1 z dnia 10.06.2019r.
Program zakłada wdrożenie rozwiązań wspierających rozwój działalności wydawnictwa oraz usprawnienie procesu wydawniczego poprzez:
- nadawanie artykułom cyfrowych identyfikatorów dokumentów elektronicznych
- (DOI – Digital Object Identifier);
- wdrożenie oprogramowania do zarządzania pracami edytorskimi i wydawniczymi;
- modernizację strony internetowej;
- kontrolę autentyczności artykułów przy zastosowaniu programów anty-plagiatowych;
- szkolenie redaktorów;
- wprowadzenie weryfikacji i korekty artykułów naukowych w czasopiśmie, w tym
- korekty tłumaczenia na języki obce tych artykułów i ich streszczeń.