27 czerwca 2024

Z żalem zawiadamiamy, że 17 czerwca 2024 roku zmarła w wieku 93 lat Teresa Kłoczowska

Inżynier rolnictwa. Emerytowany pracownik Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Poznaniu

Pani Teresa Kłoczowska urodziła się w Warszawie. Szkołę średnią i wyższe studia rolnicze w Wyższej Szkole Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) ukończyła w Poznaniu. Od 1954 roku była związana z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. W latach 1954-1963 pracowała w Stacji Hodowlano-Badawczej IHAR w Borowie (obecnie Oddział Spółki Hodowla Roślin Strzelce Sp. z o.o. – Grupa IHAR), a od 1 grudnia 1963 roku do czasu przejścia na emeryturę z dniem 31 grudniu 1991 roku, pracowała w Oddziale IHAR-PIB w Poznaniu, w Zakładzie Roślin Oleistych na stanowiskach: asystenta, starszego inżyniera, starszego specjalisty.

W Instytucie zajmowała się kolekcją roślin oleistych oraz współpracowała ze swoim mężem doc. dr hab. Zbigniewem Kłoczowskim, w hodowli słonecznika zwyczajnego.

Panią Teresę pamiętamy jako człowieka pogodnego i życzliwego wobec innych.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Pracownicy Oddziału w Poznaniu

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w Poznaniu w dniu 27 czerwca 2024 roku o godz.15.00
w Kościele Ojców Dominikanów pw. Matki Bożej Różańcowej.

Pogrzeb odbędzie się w Warszawie w dniu 28 czerwca 2024 roku o godz.13.00 na cmentarzu Stare Powązki.