Z żalem zawiadamiamy, że 10 stycznia 2024 r. zmarł w wieku 72 lat Jan JANKOWSKI

Śp. Jan Jankowski przez ponad 49 lat pracował zawodowo na rzecz rolnictwa i nauki rolniczej, w tym 36 lat w Zakładzie Doświadczalnym w Boninie, będącym do 1996 roku w strukturze Instytutu Ziemniaka, a od 1997 roku w strukturze Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowym Instytucie Badawczym. W okresie pracy w Zakładzie Doświadczalnym pełnił odpowiedzialne funkcje głównego specjalisty ds. produkcji zwierzęcej, a od 2001 roku do 31 grudnia 2019 roku, do czasu przejścia na emeryturę. dyrektora tegoż Zakładu.

Przerywnikiem pracy poza Boninem, nadal jednak na rzecz produkcji rolniczej była praca przez 12 lat (1974-1986), w Państwowym Gospodarstwie Rolnym Rypin jako główny specjalista ds. produkcji zwierzęcej oraz w Spółdzielczym Gospodarstwie Rolnym Rogowo jako zastępca dyrektora ds. rolnych i prezes Zarządu. 

Śp. Jan Jankowski stwarzał miłą atmosferę w pracy, był lubiany i ceniony przez współpracowników, zaangażowany w realizacji produkcji rolniczej, będąc na emeryturze służył pomocą i radą Jego następcom. W uznaniu zasług dla rozwoju produkcji rolniczej i zwierzęcej odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Złotym za Długoletnią Służbę nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  

Żegnając Śp. Jana Jankowskiego,  szczere wyrazy współczucia Rodzinie składają                                                                                                                                      Dyrektor, Rada Naukowa  i Pracownicy

                                                                                 Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin
                                                                                   – Państwowego Instytutu Badawczego  

Ceremonia pożegnania – Msza św. odbędzie się w piątek, 12 stycznia 2024 r. o godzinie 9.00 w kościele parafialnym w KRETOMINIE.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024 r. o godzinie 12.30 na cmentarzu komunalnym „Nowym” w TCZEWIE, ul. 30 Stycznia.
Zamiast kwiatów Rodzina prosi o wsparcie budowy kościoła w Kretominie oraz nieskładanie kondolencji.

brak komunikatu "panel_prawy"